9 najčastejších zdravotných problémov, ktoré v pohodlí domova vyliečite Bioptronom [časť 2]

rodinka bioptronV prvej časti tohto článku ste sa dozvedeli, aké priaznivé účinky ma bioptron vo všeobecnosti. Zameral som sa hlavne ako pomáha pri psoriáze, detskom ekzéme a pri bolesti chrbtice.

Ak sa chcete dozvedieť, ako vo všeobecnosti funguje svetlo bioptron, nájdete tieto informácie tu >>>informácie o bioptrone<<<

V krátkosti výhody bioptronu:

 • bezbolestná liečba, krátka doba aplikácie
 • patentovaný
 • nemá vedľajšie účinky
 • nemôžete sa predávkovať
 • urýchliť hojenie rán a poranení
 • vhodné pre liečbu kožných problémov, bolestí kĺbov a chrbta, artritídy,
  tenisový lakeť, úľava od bolesti

Aby som sa neopakoval a dozvedeli sa, ako aj pri ďalších zdravotných problémoch môžete bioptron využívať.

Infekcie horných dýchacích ciest

Infekcie horných dýchacích ciest u detí zvyčajne spôsobujú vírusy. Na tento druh infekcie sú náchylnejšie predovšetkým menšie deti, u ktorých sa toto ochorenie môže vyskytnúť až osemkrát za rok. U niektorých detí môže táto skutočnosť vyvolať vysokú absenciu v škole a môže mať nepriaznivý dopad na školské výsledky. Terapia svetlom BIOPTRON môže pomáhať liečiť tieto ochorenia stimulovaním imunitného systému a podporou hojivej reakcie.

Nádcha

nádcha bioptronToto ochorenie postihne v priebehu života každého. Vyvoláva ho infekcia spôsobená vírusom (nazývaným rinovírus). Existuje mnoho rôznych foriem tohto vírusu, a preto dostaneme nádchu veľakrát za život. Príznaky sa počas infekcie vyvíjajú po dobu niekoľkých hodín až dní – pacient pociťuje únavu, celkovo sa necíti dobre, má miernu horúčku, bolí ho hrdlo, má zahlienený nos a kýcha.

Príznaky zvyčajne trvajú 5 až 7 dní a potom sa pacient začína uzdravovať. Nádchu nemožno “liečiť”, avšak na príznaky možno pôsobiť, a to v značnej miere podávaním dostatočného množstva tekutín a pokojom.

Infekcia dutín

Dutiny sú vzduchové cesty nachádzajúce sa v kostiach tváre. Infekciu dutín zvyčajne spôsobujú baktérie. Medzi príznaky patrí bolesť hlavy (v prednej časti hlavy a v oblasti tváre), bolesť tváre, zahlienený nos. Liečba sa zvyčajne vykonáva antibiotikami.

Tonzilitída

Príčinou tonzilitídy je infekcia mandlí nachádzajúcich sa na zadnej strane hrdla. Toto ochorenie je oveľa častejšie u detí než u dospelých a v školách môže dochádzať k lokalizovaným epidémiám tonzilitídy. Zhruba polovicu prípadov tonzilitídy vyvoláva vírusová infekcia (spôsobená adenovírom). Medzi hlavné príznaky patrí silná bolesť hrdla. Príznaky sa liečia podávaním veľkého množstva tekutín a pokojom. V prípade závažnej pretrvávajúcej tonzilitídy môže byť potrebné nasadiť antibiotiká. V malom množstve prípadov môže vzniknúť potreba chirurgického odstránenia mandlí.

Čo je to alergické astma?

O alergii sa hovorí v prípade, že imunitný systém tela “nadmerne reaguje” na určitú látku (nazývanú alergén). Medzi bežné alergény patria peľové zrná, roztoče pochádzajúce z domáceho prachu, baktérie, spóry plesní, zvieracia srsť atď. Alergie sú hlavnou príčinou vzniku astmy: viac než 90% astmatických detí a približne 50% dospelých z astmy má alergiu. Keď astmatik vdýchne alergén, spúšťa sa v dýchacích cestách “alergická reakcia”, následkom ktorej dýchacie cesty opuchnú a zúžia sa a dôjde k astmatickému záchvatu. Astma sa vyznačuje vratným sťahovaním menších dýchacích ciest v pľúcach. Medzi hlavné príznaky astmy patrí kašeľ, dýchavičnosť, úzkosť na hrudi a krátky dych.

V západných krajinách môže astma postihovať až 15% populácie a je obzvlášť bežná u detí. Počet osôb trpiacich astmou v súčasnej dobe v mnohých krajinách rastie, predovšetkým potom v prípade mladších osôb a detí.

Stav astmatických detí sa s pribúdajúcim vekom zlepšuje ale choroba sa môže v priebehu dospelého veku vrátiť. Liečba astmy začína vyhýbaním sa všetkým príčinným faktorom, napríklad zvieracej srsti, plesniam, cigaretovému dymu atď.

Medikamentózna liečba spočíva v podávaní aerosólu alebo prášku pomocou inhalačného prístroja. Medzi lieky používané na liečbu astmy patria preparáty na rozšírenie dýchacích ciest, protizápalové lieky a steroidy (na zmiernenie opuchu dýchacích ciest a zníženie podráždenia) a protialergické lieky (za účelom prevencie výskytu alergickej reakcie).

Čo je to alergická rinitída (alergická nádcha)?

alergia bioptronRinitída (nádcha) je opuch a podráždenie nosovej výstelky a vyznačuje sa pretrvávajúcim kýchaním, výtokom z nosa (hlieny) a “upchatým” nosom. Nádchu vo väčšine prípadov spôsobuje alergia. Sezónna nádcha, čiže “senná nádcha”, sa väčšinou vyskytuje v letných mesiacoch. Jedná sa o najbežnejší typ alergie, ktorá v celosvetovom meradle postihuje až jedného človeka z piatich. Medzi ďalšie príznaky sa radí svrbenie očí a podráždenie zadnej časti hrdla. Až 20% osôb trpiacich sennou nádchou zároveň máva sezónne astmatické záchvaty. Medzi príčinnej alergény patrí peľ zo stromov a tráv a spóry plesní.

Celoročná alergická nádcha sa prejavuje po väčšinu roka. Ľudia, ktorí takúto nádchou trpia, sú obvykle alergickí na domáce roztoče a zvieracie “lupiny”. Roztoče z domáceho prachu sú nepatrné tvory (menšie ako 0,5 mikrónu), ktoré sa živia šupinkami ľudskej kože. Pojem zvieracie “lupiny” sa vzťahuje ku koži, chlpom alebo periu a čiastočkám zo suchých slín alebo moču mačiek, psov, hlodavcov, vtákov, atď.

Liečba spočíva vo vyhýbaní sa alergénom, ako je zvieracia srsť, peľ a roztoče. Medikamentózna liečba zahŕňa antihistaminiká (na obmedzenie alergickej reakcie) a spreje či kvapky s obsahom dekongestíva (na zníženie opuchu nosných priechodov) alebo steroidmi (na zmiernenie opuchu a podráždenie nosa).

Terapia svetlom BIOPTRON pri infekciách horných dýchacích ciest u detí

Terapia svetlom BIOPTRON môže pomáhať liečiť infekcie horných dýchacích ciest u detí na základe zmiernenia bolesti a zápalu, podporou hojivej reakcie a stimulovaním imunitného systému.

 • Štúdie vykonávané v rôznych nemocniciach a na klinikách dospeli k záveru, že terapia svetlom BIOPTRON je účinná a bezpečná a jej používanie u detí je veľmi jednoduché.
 • Deti nemali zo terapie svetlom BIOPTRON strach, pretože je tichá a bezbolestná.
 • Rodičia boli so svetelnou terapiou BIOPTRON a s dosiahnutými výsledkami spokojní.
Ako mám používať terapiu svetlom BIOPTRON, ak má moje dieťa infekciu horných dýchacích ciest?

Je to veľmi jednoduché! Terapia svetlom BIOPTRON je úplne bezpečná a jej použitie je veľmi jednoduché. Prístroj terapie svetlom BIOPTRON možno ľahko umiestniť tak, aby liečebné svetlo dopadalo na hlavu a oblasť hrudníka. Terapia by sa mala aplikovať 4 až 6 minút na každú procedúru dvakrát denne po dobu 5 až 6 dní. U detí s alergickou astmou môže byť potrebné vykonávať 2 až 3 liečebné cykly ročne.

Artritída

Artritída je zápal kĺbu. Medzi hlavné príznaky patrí bolesť, opuch, stuhnutosť a strata funkcie jedného alebo viacerých kĺbov.
Závažnosť artritídy môže byť rôzna: od miernych bolestí po vysoký stupeň postihnutia, ktorý má za následok stratu zamestnania a samostatnosti. Ak sú artritídou postihnuté kĺby chrbtice, bedier, kolien alebo chodidiel, môže byť nadmieru ťažké sa ohnúť, vstať, chodiť. Postihnutie kĺbov lakťov a rúk naopak bránia vykonávať také činnosti ako umývanie, obliekanie, varenie, písanie atd.Artritída je zápal kĺbu. Medzi hlavné príznaky patrí bolesť, opuchy, stuhnutosť a strata funkcie jedného alebo viacerých kĺbový.

Čo je to osteoartritída?

Artritída

Osteoartritída predstavuje najobvyklejšie postihnutie kĺbov na svete. Množstvo výskytu osteoartritídy sa zvyšuje s vekom: ťažkým stupňom osteoartritídy je postihnutých viac ako 30% osôb vo veku nad 75 rokov a naopak len menej než 1% vo veku do 35 rokov. Niektoré z príznakov tohto ochorenia možno však zaznamenať takmer u všetkých ľudí starších ako 60 rokov. Vyššiu pravdepodobnosť výskytu osteoartritídy možno hľadať u osôb s nadváhou, u ľudí, ktorých rodinní príslušníci touto chorobou trpia, a u osôb po zranení kostí alebo kĺbov (napr. po zlomenine bedra, poškodenie kolennej chrupavky).

Riziku vzniku osteoartritídy sú tiež vystavení športovci, ženy a robotníci v určitých manuálnych a poľnohospodárskych profesiách (napr. baníci, robotníci v dokoch, robotníci na poľnohospodárskych statkoch, osoby zberajúce ovocie / bavlnu, atď.)
Osteoartritída je degeneratívne ochorenie kĺbov a je spôsobená opotrebovaním ochrannej vrstvy chrupavky, ktorá obklopuje mnoho kĺbov, napr. bedrové, kolenné a lakťové kĺby, kĺby rúk a chodidiel. Táto chrupavka, ktorá sa nazýva kĺbová chrupavka, pôsobí ako “tlmič nárazov / otrasov” a pri pohybe chráni kĺb pred tlakom a trením.

U mladých ľudí je kĺbová chrupavka pružná a silná, s pribúdajúcim vekom však dochádza k jej “tuhnutiu” a znižovaniu odolnosti voči mechanickému tlaku. V chrupavke sa prípadne môžu objaviť malé trhlinky – chrupavka sa začne odierať. Ako náhle k tomu dôjde, nemá kosť, ktorá sa nachádza pod chrupavkou už žiadnu ochranu a začne tiež degenerovať.

Tento proces spôsobuje bolesť a opuch kĺbov a sťažuje pohyb. Osteoartritída zvyčajne postihuje len jeden alebo dva kĺby, väčšinou potom kĺby ruky / prstov, bedrové a kolenné kĺby. V niektorých prípadoch býva postihnutých viac kĺbov – táto forma ochorenia sa častejšie vyskytuje u žien.

Čo je to reumatoidná artritída?

Revmatoidní artritida

Reumatoidná artritída je ochorenie imunitného systému, ktorého účinkom telo napáda tenkú vrstvu tkaniva, ktoré obklopuje kĺby. Toto ochorenie postihuje viac kĺbov, zvyčajne symetricky.
Postihnuté môžu byť aj iné časti tela. Z každých 100 osôb s reumatoidnou artritídou má 25 osôb iba mierne príznaky, 40 osôb musia prispôsobiť tomuto ochoreniu svojej každodennej činnosti, 25 osôb je ťažko telesne postihnutých a 10 osôb skončí na invalidnom vozíku.

Reumatoidná artritída postihuje 0,5 – 3% populácie (to znamená jednu až šesť osôb z dvesto). Ochorenie sa môže prejaviť v ktoromkoľvek veku (dokonca aj u malých detí), ale bežný vek prepuknutia choroby je medzi 30. a 50. rokom života. Ženy bývajú postihnuté približne trikrát častejšie ako muži. Presná príčina reumatoidnej artritídy nie je doposiaľ známa, avšak výskum napovedá, že pravdepodobnou príčinou je abnormálne imunitné reakcie. Medzi hlavné rizikové faktory patrí ženské pohlavie, rodinná anamnéza choroby a určité imunologické / genetické charakteristické znaky.

Reumatoidná artritída začína opuchom (zápal) tenké vrstvy tkaniva, ktorá obklopuje kĺb, tzv. synoviálnej membrány. Dochádza k podnecovaniu obranného systému tela (čiže imunitného systému), aby sa pokúsil odstrániť všetko, čo spôsobuje počiatočný zápal tým, že napadne synoviálnu membránu.

Táto reakcia však bohužiaľ celú vec ešte zhorší a spôsobí dokonca silnejší zápal kĺbu, ktorého následkom dôjde k opuchu a prejavom bolesti. Tento proces nakoniec spôsobí eróziu kĺbovej chrupavky a odhalenie a dochádza k postupnému poškodzovaniu kosti, ktorá sa nachádza pod ňou.

Postihnuté môže byť aj tkanivo obklopujúce kĺb, napríklad šľachy, čo môže viesť k nepevnosti a / alebo deformácii kĺbu. Reumatoidná artritída zvyčajne postihuje malé kĺby rúk a chodidiel a lakťové, ramenné, kolenné a krčné kĺby; k postihnutiu bedrových kĺbov dochádza len zriedka.

Aké sú v prípade artritídy možnosti liečby?
Aké sú v prípade artritídy možnosti liečby?Aké sú v prípade artritídy možnosti liečby?

Artritída sa dodnes nedá vyliečiť. Na zmiernenie príznakov však existuje mnoho liečebných metód. Zvyčajne je nevyhnutné predpísať lieky na úľavu od bolesti a zmiernenie opuchov kĺbov. Ako prvý pokus sa často používajú jednoduché lieky proti bolesti (napr. paracetamol). Pokiaľ nedôjde k priaznivému účinku, je možné predpísať nesteroidné protizápalové lieky. Tieto lieky mnohým ľuďom pomáhajú zmierniť bolesti a opuchy kĺbov, ale môžu mať aj vedľajšie účinky (napr. hnačka, tráviace ťažkosti, podráždenie žalúdočnej výstelky a tvorbu vredov) a mali by sa užívať s opatrnosťou.

U osôb s ťažkými príznakmi môže na zmiernenie príznakov na obdobie jedného až štyroch týždňov dôjsť po aplikácii steroidnej injekcie priamo do poškodeného kĺbu. Avšak aj steroidy majú vedľajšie účinky (napr. diabetes, zvýšený krvný tlak, priberanie na váhe).

K zlepšeniu funkcie kĺbu a zmierneniu bolesti môže dôjsť chirurgickým zákrokom, pri ktorom sa kĺb postihnutý artritídou nahradí umelým kĺbom, napr. bedrový, kolenný alebo lakťový. Tieto postupy sú nákladné a s operáciou sú spojené riziká (napr. riziko anestetických komplikácií, krvných zrazenín, infekcií, atď.). Náhrada kĺbu však už výrazným spôsobom zlepšila kvalitu života mnohých ľudí postihnutých artritídou.

 • BIOPTRON zmierňuje bolesť bez vedľajších účinkov

Akné

Akné je bežná vyrážka na tvári, ktorá postihuje teenagerov a mladých ľudí. Niektoré z príznakov akné sa prejavia až u 80% mladých ľudí. Táto vyrážka sa častejšie vyskytuje u mladých mužov ako u mladých žien.
Charakteristickým znakom akné je výskyt vyrážok na tvári, hornej časti hrudníka a hornej časti chrbta. Príčinou vzniku pupienkov (zvaných pupienky s bielou čiapočkou, pupienky s čiernou čiapočkou a vyrážky) je upchatie a infekcia tukových žliaz v koži (nazývaných mazové žľazy).

Kto býva postihnutý vyrážkou akné?

Akné

Akné sa môže rozvinúť u ktorejkoľvek mladej osoby, oveľa častejšie sa však vyskytuje u mladých mužov. Pupienky po určitej dobe postupne vymiznú, ale v niektorých prípadoch môžu pretrvávať dlho do dospelosti.

Dospelí ľudia trpia akné len zriedka, ak však neužívali určité lieky (ako napríklad kortikosteroidy) alebo neboli vystavení vplyvu chemických látok (napríklad uhľovodíkov v ropnom priemysle).

Aké sú bežné príznaky akné?

Akné sa prejavuje vyrážkami pupienkov na tvári, hrudníku alebo na chrbte. Postihnutá pokožka je často mastná a môže sa zapáliť. Poškodenie zapálených plôch kože môže spôsobiť vážnejšiu infekciu a tvorbu jaziev.

Akné môže popri fyzických ťažkostiach vyvolať aj psychologické problémy. Puberta a dospievanie predstavuje pre mladých ľudí často náročné obdobie a prítomnosť akné závažného stupňa na tvári môže mať za následok stratu sebadôvery a stavy depresie.

Aké sú príčiny akné?

Pupienok akné sa vytvorí vtedy, ak sa mazová žľaza upchá “zátkou” mazu. Normálna farba mazu je žltobiela, to znamená, že prvé vyrážky, ktoré sa pod kožou objavia, vyzerajú ako biele (pupienky “s bielou čiapočkou”). Ak je mazová “zátka” vytlačená na povrch kože, jej farba sa pri kontakte so vzduchom zmení na tmavo čiernohnedú a utvára sa čierny pupienok (pupienok “s čiernou čiapočkou”).

V dôsledku upchatia sa v mazovej žľaze môžu hromadiť a množiť baktérie, čo je príčinou prepuknutia infekcie. Táto infekcia potom vyvolá zápal okolitého tkaniva a kože následkom toho sčervenie a objavia sa na nej boľavé vyrážky. Ak tieto zapálené oblasti popraskajú, môžu sa baktérie dostať hlbšie do kože a spôsobiť závažnejšie infekciu, ktorej následkom môže dôjsť k tvorbe jaziev.

Akné
Aké sú možnosti liečby?

Konvenčná zdravotná liečba akné sa snaží predísť tvorbe jaziev na koži pomocou zmiernenie infekcie a obmedzenia podráždenosti kože. Liečba sa musí vykonávať najmenej 2 až 3 mesiace, kým sa prejaví akékoľvek zlepšenie. Medzi všeobecné rady patrí: pravidelne sa umývať špeciálnym mydlom na akné za účelom odstránenia nadmernej mastnoty z kože a nevytláčať pupienky s čiernou čiapočkou alebo vyrážky (pretože to vedie k ich ďalšiemu zhoršeniu).

Väčšina pacientov trpí miernym až stredným stupňom ochorenia. U týchto pacientov obvykle postačuje liečba, ktorá sa aplikuje priamo na kožu (topická liečba). Topická liečba spočíva v aplikácii krémov a mastí s obsahom antibiotík (pôsobiacich proti bakteriálnej infekcii), prípravkov na zmiernenie tvorby čiernych pupienkov a v podávaní derivátov vitamínu A (na podporu hojenia kože).

U vážnejších prípadov je treba nasadiť antibiotické tablety alebo aplikovať fototerapiu ultrafialovým svetlom. U veľmi ťažkých prípadov je nevyhnutná nemocničná liečba v podobe podávania silných derivátov vitamínu A (ako je napríklad izotretinoín alebo acitretín). Tieto lieky však môžu mať vážne vedľajšie účinky a pacienta je nutné pozorne sledovať.

Terapia svetlom BIOPTRON v prípade akné

Terapia svetlom BIOPTRON môže pomáhať liečiť akné na základe zmiernenia bolesti a zápalu, podporou hojivej reakcie kože a stimulovaním imunitného systému k tomu, aby pôsobil proti akejkoľvek kožnej infekcii.

Ako mám používať terapiu svetlom BIOPTRON, ak mám akné?

AknéJe to veľmi jednoduché! Terapia svetlom BIOPTRON je úplne bezpečná a jej použitie je veľmi jednoduché. BIOPTRON možno ľahko umiestniť tak, aby liečebné svetlo dopadalo na ktorúkoľvek oblasť s výskytom akné (hlavu, tvár, horná časť chrbta, horná časť hrudníka). Terapia by sa mala na každú postihnutú plochu aplikovať po dobu 4 až 10 minút na každú procedúru, a to raz až dvakrát denne tak dlho, kým bude treba.

 

 

Tento článok je druha časť z 3, v ktorej ste sa dozvedeli, ako správne používať bioptron a konkrétne na infekcie horných dýchacích ciest, artritídu a akné. V ďalších článkoch sa dozviete, ako správne používať bioptron aj pri iných dermatologických a bolestivých zdravotných problémoch.

Praktický návod ako správne použivať bioptron na rôzné zdravotné problémy si môžete stiahnuť ZDARMA
Stiahnuť návod tu

ebook prakticky navod na pouzitie bioptron

 

Návod teda už máte a je už len na vás, ako to použijete v praxi. Držím vám palce.

Ak máte nejaké vlastné skúsenosti, tak budem rád, keď ich napíšte do komentárov pod článkom. Ak sa vám článok páčil, dajte mu páči sa mi a zdieľajte ho so svojimi priateľmi a kolegami.

Ak máte nejaké otázky, neváhajte ma kontaktovať.

O autorovi Pavol Polaček

Pavol Polaček napísal 8 články na tomto blogu.

Venujem sa poradenstvu ohľadom zdravej výživy a "zdravej domácnosti" už 4 roky. Som obchodný konzultant firmy Zepter a za svoju kariéru som pomohol som vyše 300 rodinám žiť dlhší, zdravší, spokojnejší a úspešnejší život.

Komentáre

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*